dantel file perde

Dantel file perde
769 kare: 72 7 sıra /89 x 57,6 cm.

Malzeme: Her biri 50 gr’lık 4 yumak beyaz yirmi numara dantel ipliği (50 gr / 380 m), 1,25 numara bir tığ.

Örnek denemesi: 1 9 file karesi: 21 sıra = 10 x 10 cm.

örgü Perde

File yapımı: Zincir çekimini  ayrı bir yumakla yapın. 1. sırada zincirin 1. ilmeğine ipi yeniden bağlayın. Örnek şemasına göre çalışın, her sıranın 1. tırabzanının yerine 3 zincir çekin. File kareler için = sürekli olarak 2 zincir, 3. zincir ilmeğine batarak 1 tırabzan yapın, 2. sıradan itibaren bir önceki sıranın tırabzanına batarak yapın. Uzun kareler için -1 tırabzan, 5 zincir, 1 tırabzan ile bir önceki sıranın iki karesinin üzerini geçin.Bir file kareyle ayrılmış basit hasır sandalye zeminini yaparken = çiftli kavis için 3 zincir, 1 sık iğne. 3 zincir yapın ve sık iğneyi ayağın orta zincirine batarak 8 ya da tam altına gelen zincir ayağa boş batarak çekin. Çiftli kavislerin arasına 1 tırabzan, 2 zincir (= file kare) ve 1 tırabzan yapın, izleyen sırada her tırabzana batıp, 1 tırabzan yapın, çiftli kavisleri aralarına 5 zincir çekerek ayırın. Şekil a1 şematik görünümü, şekil a2 örnek şemasını göstermektedir. Gri alan ende (3 kare), yükseklikte (2 kare) büyüklükte olan bir motifin sınırlarını belirtmektedir.


Eksiltme: Sıra başında bir kapama zinciriyle geçin, şekil b, sıra sonunda örnek şemasında belirtildiği şekilde sırayı erken bitirin.

Yapılması: Perdeye örnek şemasına göre a okundan başlayın. 169 kare için 508 zincir + kenar tırabzan yerine 3 zincir çekin, 1. tırabzanı tığdan itibaren 9. ilmeğe batarak çekin. Örnek şemasına göre a ve b okları arasını çalışın, sonra b ve c okları arasındaki motifi 3 kez tekrarlayın, c okundan sonra bitirin. Örnek semasındaki gri alanlar = 1 file karesiyle ayrılmış basit hasır sandalye zeminini göstermektedir, şekil a1 ve a2. Dilimleri işin ters yönünde işleyin, daima d okundan yeniden başlayın, örnek şemasına göre iki yönlü eksiltmeleri yapın ve her dilimi ayrı ayrı tamamlayın. Perdeyi tam dörtgen olacak şekilde dik gerin, nemlendirin, kurutun.Bu konularımızada bakmadan geçmeyin derim

admin

iletişim:orgudunyasi1@gmail.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir