Çocuk Pançosu

  • Post author:
  • Post comments:1 Yorum

Spread the love

http://www.orgu-modelleri.org/wp-content/uploads/2011/04/cocuk-pan%C3%A7o.jpgMalzemeler:Pembe (Yaklaşık 200 gr) 3,5 numara örgü şişi
Yapılışı:Arka:
Örgü şişine 24 ilmek atın. 5 ilmek düz, 1 dolama (ajur), 1 ters, 12 düz, 1 ters, 1 dolama, 5 ilmek örün. Her ön sırada saç örgüsünün 2 yanlarından ajur ile artırın. 6. sırada bir saç örgüsünü uygulayın. Aynı zamanda her 6 sırada bir 6 ilmek içerden gizli arttırma yapın. 16 saç örgüsü uyguladıktan sonra 3 sıra haraşo örüp ilmekleri bir defada kesin.
Sağ Ön:
Örgü şişine 13 ilmek atın, 5 ilmeği düz, 1 dolama, 8 ilmek (yaka ön bandı için) lastik örün. Her ön sırada lastik örgünün yanından 1 dolama ile arttırın. 12 artırmadan sonra ipi kesip beklemeye alın. 8 sırada bir düğme için ilik açın.
Sol Ön:
Örgü şişine 3 ilmek atın. Sağ öndeki işlemleri simetrik olarak uygulayın. 12 arttırma olduğunda lastik örgünün ilk 4 ilmeğini bir defada kesin. Beklettiğiniz ilmeklerle birlikte arka parça gibi örün.
Bitirme:
Kenarları tığ ile sıkiğne örün. Tığ ile örerek ön ve arka parçayı birleştirin. Yaka için yaka kenarından 64 ilmek alın. Lastik örgü örün. 6. ve 12. sırada 5 ilmek içerden sıranın her iki ucunda üçer ilmek arttırın. 25 sıra lastik ördükten sonra tüm ilmekleri bir defada kesin. 15 adet ponpon yapın, saçaklara ekleyin.

This Post Has One Comment

  1. belguzar

    ıyı akşamlar panço çokşık olmuş elınıze sağlık

Bir cevap yazın