Maya ile güzelliğinize güzellik katın

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

 

 

 

 

 

 

 

 

Hamur işlerinin vazgeçilmezi olan mayanın aynı zamanda cildiniz ve saçalarınız için de iyi bir bakım yöntemi olduğunu duymuş muydunuz?      Mayanın cilde yararları antik çağlardan beri biliniyor. Mısır’da kadınlar güzelleşmek için mayayı ciltlerine sürerlermiş.Ayrıca mayanın mikrop öldürücü özelliğini keşfedip yara merhemi gibi kullanırlarmış.

      Çünkü mayadaki vitamin ve mineraller saç ve cildin her türlü gereksinimini sağlayacak kadar zengin. Özellikle akneli ve sivilceli ciltlere çok yararlı. Karaciğeri toksinlerden arındırıp temizliyor ve ciltteki aşırı yağlanmayı önlüyor.

      Mayayla saçlarınıza masaj yaparak dökülmesini önleyebilir, soğuktan çatlamış ellerinizi yumuşatabilir, vücudunuzu nemlendirebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Okumaya devam edin Maya ile güzelliğinize güzellik katın

Cildiniz için bakımlar

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

cilt bakımı

-Avokado:

İçerdiği yağ asitleri ve vitaminler sayesinde bu koyu yeşil meyve, çok değerli besinler listesinde yer almaktadır. Dıştan kullanımda, bol miktarda içerdiği A Vitamini, hücrelerin yenilenmesini destekler, üstderide kepeklenmeyi nasırlaşmayı önler. B Vitamini kompleksi, hücre metabolizmasını çok olumlu etkiler. Avokadonun etken maddeleri, deriyi kurumaktan korur ve özellikle, duyarlı, kuru, yıpranmış ve yaşlanmış derileri iyileştirir

(daha&helliip;)

Okumaya devam edin Cildiniz için bakımlar

Pratik Maskeler

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

http://www.kalbiniarastirveruhunudinle.com/wp-content/uploads/2011/01/images214.jpg

Dinlendirici Yüz maskesi

Bu dinlendirici cilt maskesi aynı zamanda yüzünüzün daha kolay bronzlaşmasını da sağlar. Karışımın içindeki malzemeler cildinizi besler ve aynı zamanda pürüzsüz bir görünüm almasına yardım eder. (daha&helliip;)

Okumaya devam edin Pratik Maskeler

cilt lekeleri nasıl yok edilir

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

http://www.modatakibi.net/wp-content/uploads/2010/cilt_mkle.jpg

Artık çillerinizi, güneş lekelerini, doğum ve hamilelik lekelerini ve akne izlerini, dert etmenize gerek yok.

Gelişen teknoloji kadınların imdadına yetişiyor. Lazer ya da kimyasal peeling sayesinde güneş lekeleri, çiller ve akne izleri, yanık ve doğum lekeleri, gebelikte oluşan lekeler silinebiliyor. (daha&helliip;)

Okumaya devam edin cilt lekeleri nasıl yok edilir