EVDE PİŞMANİYE NASIL YAPILIR


Spread the love

Evde pişmaniye nasıl yapılır
Evde pişmaniye nasıl yapılır


Sizde evinizde pişmaniyenizi kendiniz yapabilirsiniz sevgili hanımlar.Aşağıda videolu olarak pişmaniyenin nasıl yapıldığını sizler için paylaştık.

Pişmaniye hemen hemen herkes tarafından çok sevilen bir tatlıdır öyle değil mi?Peki siz pişmaniyenizi kendiniz yapmak ister misiniz?Bende  izlerken çok severek ve de ilgi ile izledim ve de en yakın zamanda deneyeceğim..7

Pişmaniye nasıl yapılır

Öncelikle gerekli malzemeler:

2,5 su bardağı şekeri tencereye koyun üzerine aynı su bardağı ile 1 bardak su ilave edin.Ocağın altını yakıp kaynamaya bırakın.Diğer ocakta tavaya 2 kase un koyun ve kavurmaya başlayın.

11 dakika kadar kaynayan şerbeti ocaktan alın ve bir tepsinin içerisine dökün.Bu arada unu da 10-11 dakika kavurun.Tepsiye döktüğünüz şerbeti hiç durmadan tahta kaşıkla karıştırmaya başlayın.Soğuyana kadar durmadan hızlı şekilde karıştırmaya devam edin.14 dakika kadar karıştırın ve katılaşınca da tepsiden tüm ağda şekline gelen şerbeti çıkarın ve bir halka yapın.

Daha sonra kavrulmuş unu koyduğumuz tepsiye halka şeklindeki şerbeti koyun.Ve üzerini unla bulayıp yavaş yavaş ellerinizle sündürmeye başlayın.Bir yandan genişletin halkayı ters çevirip katlayın ve tekrar sündürmeye devam edin.Taki tel tel ayrılana kadar bu işlemi yapmaya devam ediyorsunuz.

Uzun bir süre bu işlemi yaptıktan sonra pişmaniyeniz yenmeye hazır tel tel pozisyona gelmiş oluyor.Parça parça kopararak kahve fincanının içerisine koyup şekil verebilirsiniz.Afiyet olsun.

Evde pişmaniye nasıl yapılır videoluBir Cevap Yazın