KENDİ MANKENİNİZİ YAPIN


Spread the love
KENDİ MANKENİNİZİ YAPIN
KENDİ MANKENİNİZİ YAPIN


Dikiş  örgü mankeni yapılışı

Dikiş dikenler ve örgü örenler bu fikir tamda sizler için dikiş dikerken de örgü örerkende gerçekten bir mankene ihtiyacınız oluyor bu mankeni satın almaya kalktığınızda da maaliyetli olabiliyor.

işte bu durumda sizlere kendi mankeninizi kendiniz yapın diyorum nasıl mı? Aşağıda resimleri ile birlikte nasıl yapacağınızı göreceksiniz.

KENDİ MANKENİNİZİ YAPIN

61-1761

İlk olarak ailenizden birinden mankenimizin şeklini oluşturabilmek için yardım almanız gerekiyor resimde dee gördüğünüz gibi mankeninizin boyun ve dekolte kısmınıda streç film ile kaplayın daha sonra folyo bantlarla başlıyoruz sarma işlemine Önvelikle göğüsaltındaki bölgeden sıkı bir şekilde folyo bandımızı dolayarak birleştiriyoruz daha sonra yine resimdeki şekilde folyo bandımızı mankenimizin vücuduna sarmaya devam ediyoruz

6161

Bant sarışlarını oldukça sıkı şekilde yapın en son olarak bel kısmını belirterek daha fazla ve sıkı olarak tekrar sarın

6161

ve mankeninizin arkasını çevirip makas ile resimdeki gibi orta kısımdan kesin ve artık folyo bantları mankeninizin üzerinden çıkarma zamanı mankeninizin vücut şeklini almış olan bu figürün şimdi arka kestiğiniz kısmını tekrar folyo bant ile bantlayın.

yazımızı burada bulabilirsiniz Boncuklu bileklik yapılışına buradan ulaşabilirsiniz

61

içerisini pamukla doldurun bu arada kol kısımlarını da bantlayın ki pamuklar dışarı çıkmasın 61
 daha sonra alt kısmını beden ölçüsüne göre kestiğiniz bir karyonla kapatın ve bantlayın sıra geldi metal taban ayaklığa mankenimizi geçirmeye bu işlemide yaptıktan sonra mankeniniz hazır iyi günlerde kullanın

Resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz

Yumurtadan yara bandı yapılışı yazımızı daburadan okuyabilirsiniz

61-18

Bir Cevap Yazın