Kilo vermek için yeni bir diyet seçeneği

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

Spread the love

Yararları saymakla bitmeyen greyfurt ;

Her şeyden önce soğuk algınlığına iyi geliyor , sindirimi uyarıyor , diş etlerinin kanamasını azaltıyor , kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandırıyor ,

mide ve pankreas kanserlerine yakalanma riskini azaltıyor , tansiyonu dengeliyor , idrar sökücü özelliği var ; yağlı yemeklerin ardından içilen greyfurt suyu yediklerinizin ağırlığını gideriyor . Bir greyfurtta yaklaşık 80-90 mg C vitamini var , dolayısıyla kilo vermek isteyenler için de iyi bir diyet seçeneği .

Diyet listesine günde yarım greyfurt eklenen kişilerin metabolizması hızlı çalışıyor . Ayrıca , kan şekeri hormonu ile yağ metabolizmasına etki ediyor , insülini düşürüyor , diabet riskinden koruyor . Doktorlar ise ciddi yan etkilere neden olduğu için greyfurt ile kesinlikle ilaç alınmaması gerektiğini vurguluyor . İlaçla greyfurt içimi bazı enzimlerin bağırsaklar tarafından emilimini engellediği için kan basma yükseliyor ve zararlı toksinler yan etkilere neden olabiliyor . Greyfurt dışında diğer narenciyelerin böyle bir etkisi ise bulunmuyor .
bitkisel haber

Bir Cevap Yazın