Lavabo tıkanıklığını gideren en etkili yöntem

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

Spread the love
Lavabo tıkanıklığını gideren en etkili yöntem
Lavabo tıkanıklığını gideren yöntem


İster mutfak lavabosu olsun isterse banyo lavabosu ya da duş gideri v.s tıkanıklığı gerçekten can sıkıcı bir durumdur. Eğer bu durumla karşı karşıya geldiyseniz üzülmeyin.

Lavabo tıkanıklığını gideren en etkili yöntem

Zira bu durumdan sizi kurtaracak en etkili yöntemi paylaşıyoruz .Lavabo tıkanıklığını gidermek için ise size gerekli olan malzeme,lere gelince:Çeyrek bardak krem tartar,çeyrek bardak karbonat yine aynı oranda tuz ve 2 büyük bardak kadar sıcak su gerekli.

İlk olarak ister banyo olsun isterse mutfak lavabonuzu temizleyerek işe başlayın.Almanız gereken gider tıkanıklığına sebep olan üst yüzeydeki pisliklerini temizleyin.Sonrasında diğer bir yanda bir kapta krem tartar,tuz ve karbonatı güzelce karıştırın.

Karışımı lavabo giderine dökün ve üzerine sıcak suyu döküyorsunuz. Bir saat kadar bu şekilde kalmasını sağlayın ve sonrasında çeşmeyi açın ve bolca su gitmesini sağlayın.Yarım saat kadar da bekletebilirsiniz ama daha iyi sonuç için 1 saat beklemeniz daha iyi olacaktır.1 saatin sonunda soğuk suyu açın lavabonuzun giderinde çok büyük bir fark göreceksiniz.

Eğer hala daha lavabonuzda sorun varsa bu sefer hemen bir bardak karbonat dökün ve üzerine 1 bardak üzüm sirkesi dökün.Kesin lavabo tıkanıklığından kurtulacaksınız.

Bir cevap yazın