örgü çanta anlatım


Spread the love5 numara tığ, kullanmadığınız eski bir çanta, boncuk

Modelin Yapılışı

Eski çantanızın taban şekline ve büyüklüğüne göre (oval, yuvarlak, kare…) tığ ile sık iğne yaparak tabanı tamamlayın. Üzerine aşağıda tarif edildiği şekilde tığ örgüsü yapın.
1. sıra: ilk sık iğnenin içine bir sık iğne yaparak batın. 1 zincir çekin, 2. deliğe tığa iki defa dolayarak batın, üç kerede çekerek çıkın. Aynı deliğe tığla iki defa dolayıp 3 kerede çekerek 6 dolgu trabzan yaparak doldurun. 1 zincir çekip yanındaki deliğe bir sık iğne yapın. 1 zincir çekip, tığa 2 kere dolayarak ve 3 defada çekerek yanındaki deliğe 6 dolgu trabzan yapın. Işlemi tekrarlayarak tabanın çevresini tamamlayın.
2. sıra: 1. sırada yaptığınız sık iğnelerin üzerine motifleri ve sık iğneleri de motifin ortasına gelecek şekilde yaparak 2. sırayı tamamlayın. İstediğiniz boya gelinceye kadar aynı işlemleri tekrarlayarak çantayı örün. Anchor Pandora ile çanta sapının üzerini sık sık sarın. Çantanın ortasını tığ ile yaptığınız çiçek ve boncuklarla süsleyin. Ağız kısmını çiçekle uyumlu hale gelecek şekilde farklı renk iplikle çırpma yaparak tamamlayın. Taban ve ağız kısmından eski çantanıza tutturarak kullanılacak hale getirin

Bir Cevap Yazın