Örgü çocuk panço anlatımı

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

Spread the love
Örgü çocuk panço anlatımı


Pançonun yapımında kullanılan malzeme ve renkler Nako’ya aittir.

Yapılışı

ARKA VE ÖN:

Arka ve ön bedenler ayrı olarak aynı şekilde örülür.14 ilmek başlanır,ilmekler 2 ters,2 düz ,6 ters,2 düz,2ters şeklinde dizilir.

2 düz ,6 ters ,2 düz örülen ilmeklere diyagram uygulanır.Her 2 taraftan her sırada 22 defa birer ilmek artış yaparak 58 ilmeğe ulaşılır.Artış yapılan ilmeklere de diyagram uygulanır.Beden boyu 17 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan her sırada 20 defa birer ilmek kesilir.

Beden boyu 34 cm de kalan 18 ilmek şişte bekletilir.

Kollar.48 ilmek başlanır.7 cm haraşo örülüp , ilmeklere diyagram uygulanır.kol boyu 14 cm örülerek kol evi için her 2 taraftan 4 sıra arayla 14 defa birer ilmek kesilir.Kol boyu 34 cm de kalan 20 ilmek şişte bekletilir.

Diğer kolda aynı şekilde örülür.Yaka..;Bekletilen 76 ilmek aynı şiş üzerine alınır.16 cm haraşo örülüp ilmekler bir defa da kesilerek bitirilir.

YAPRAK YAPILIŞI;

3 ilmek başlanır haraşo örülür.Her sırada her 2 taraftan 4 defa birer ilmek artış yapılarak 11 ilmeğe ulaşılır.Sonra ki sıradan itibaren ilmekler ortalanır.Ve ortadaki 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir.Bu işlem 4 defa tekrarlanır.Kalan 3 ilmek birlikte alınarak keilierek bitirilir.

40 adet örülür,13 adet ön beden,13 adet arka beden ,7 şer adet ise kollar için dikilir.

ETEK BORDÖRÜ;

12 İlmek başlanır.70 cm haraşo örülüp ,ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.2 adet örülür.ön ve arka beden etek ucuna dikilir.

Diyagram

Örgü çocuk panço anlatımı

örgü panço

Bir cevap yazın