Pirinç Pilavınızın Tane Tane Olması İçin Bakın Ne Yapmalısınız


Spread the love
Pirinç Pilavınızın Tane Tane Olması İçin Bakın Ne Yapmalısınız


Pirinç pilavınızı her seferinde özeneek yapıyor fakat yine de pilavınızın tane tane olmasını başaramıyorsanız bu videoyu mutlaka izleyin derim hanımlar,beyler.

Pirinç pilavını hemen hemen herkes sever.Ve evlerimizde sıklıkla yaparız.Pirinç pilavı bazen ne kadar özen gösterseniz de istediğiniz gibi tane tane olmayabilir,hatta lapa bir görüntü bile olabilir ki bu çok can sıkıcı bir durumdur.

Pirinç Pilavınızın Tane Tane Olması İçin Bakın Ne Yapmalısınız

Sevgili youtube yayıncısı Becerikli anne sizlere tane tane pirinç pilavı yapmanın sırlarını çok detaylı şekilde videosunda anlatmış.Bakın nasıl tane tane pirinç pilavı yapabilirsiniz.

İlk olarak pirincinizi 2-3 saat tuzlu suda bekletiyorsunuz.Ölçüsünü dilerseniz kendi ölçünüz ile de değiştirebilirsiniz.Daha sonra 3 saatin sonunda pirinçlerinizi nişastası gidene kadar bol su ile yıkıyorsunuz ve süzüyorsunuz.

Tencerede yağınızı kızdırıp pirinçleri atıp bir kaç dakika pirinçlerinizi kıtır hale gelene dek kavuruyorsunuz ve sonra su ya da et suyunu ilave ediyorsunuz.Suyunu ilave ettikten sonra ise 1 kaşık tereyağını 2 adet kesme şekeri,1 çay kaşığı limon suyunu ve tuzunu ilave edip karıştırıyorsunuz.

Tencerenin kapağını kapatıp 15 dakika kadar kısık ateşte pişmeye bırakıyorsunuz.Daha sonra ocağın altını kapatıp demlenmeye bırakıyorsunuz.İşte size tane tane pirinç pilavı.Mutlaka denemelisiniz.Afiyet olsun.

Bir Cevap Yazın