Trendyol modeli örgü çanta yapılışı

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

Spread the love
Trendyol  modeli örgü çanta yapılışı
Trendyol modeli örgü çanta yapılışı


Tığ işi motiflerden oluşan yazlık örgü çantamız.Çantayı daha evvel Trendyolda satışta gördüm.Ve o zamandan beri bu çantayı yapmam gerek diye düşünmüştüm.

Trendyol model çanta
Trendyol model çanta

Çantanın modelini biraz değiştirerek kendime özgü bir örgü çanta yaptım. Örgü motiflerden oluşan çantamız için Alize cotton gold ipleri kullanıldı. Ve 3,5 numara tığ kullandım sevgili hanımlar.

Modelde de göreceğiniz gibi toplamda 28 adet motiften oluşmakta çantamız.Sizler istediğiniz renkleri kullanarakta yapabilirsiniz.En son olarak yine Alizenin krem ipini kullanarak birleştirmelerini yapıp ,çantanın sap kısmını da ördükten sonra çantamız biitiyor.En son olarak içerisine astar ve fermuar dikerek bitiriyorsunuz.

Trendyol modeli örgü çanta yapılışı

Örgü motifli çanta
Tığ işi çanta

Yapılışı gerçekten çok kolay ve de örmesi zevkli örmeyi düşünenlere tavsiye ederim. Motiflerin yapılışına gelince 3,5 numaralı tığımıza 6 zincir çekerek başlıyorsunuz ve halka yaparak tamamlıyorsunuz. Yaptığınız halkanın içerisine 16 adet tırabzan örerek devam ediyorsunuz. Hemen sonrasında diğer renk ipimize geçip yaptığınız tırabzanların her birinin arasına ikişer tırabzan batarak devam edin.. Diğer ipe geçiş yapıyoruz ve yine toplam 3 zincir çekerek ikili oluşturduğumuz bir önceki tırabzanların arasına batıyoruz. Bir sonraki sıra yine ip rengi değiştiriyoruz. Köşelere 2’şer olmak üzere toplamda 32 ikili tırabzan yaparak devam edin.

Son sıraların hepsini aynı renk olarak uyguladın yani krem rengi ip ile bir önceki sıranın aynısını yapıp motifimizi bitiriyoruz. Sormak istediğiniz konular olursa mesaj yazabilirsiniz.Örmeyi düşünen herkese şimdiden kolay gelsin.

Bir cevap yazın