ZARİF BİR BLUZ ANLATIMI

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

Spread the love

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tığ ve şiş ile örülmüş bir bluz anlatımı

Tığ No: 5.0
Şiş No: 4.0
Tığ Siş No: Belirtilmemiş
Beden: 36
Yaş Grubu: Yetişkin
Örgü Şekli: 2+2 lastik örgü, zincir, fıstık, sık iğne

ARKA:
100 ilmek başlanarak 25 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Örülen parçanın üzerine tığla devam edilir.
1.sıra: 3 adet sık iğne yapılır, 5 zincir çekilir, aynı yere 5 defa batılarak 1 fıstık yapılır, 5 zincir çekilir, 3 sık iğne yapılır…şeklinde sıra tamamlanır.
2.sıra: 1.sıradaki 5 zincirlerin içine 5 sık iğne yapılır, alt sıradaki 3 sık iğnelerin üzerine 3 sık iğne yapılır…şeklinde 1 sıra sık iğne yapılarak sıra tamamlanır.
3.sıra: 1.sıranın tekrarı yapılırken, fıstıklar 1.sırada yapılan 3 sık iğnelerin üzerine yapılarak devam edilir.
Lastikten sonra tığla 30 cm örnek uygulanır. Her iki taraftan kol evi için 2’şer cm eksilterek örgüye devam edilir. Lastik sonrası beden boyu 46 cm
örülüp, bitirilir.

ÖN:
Arka beden gibi örülür. Lastikten sonra 19 cm örülüp, ön ortasından yaka için 1 örnek eksiltilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Lastikten sonra 30 cm örülüp, kol evi için bir taraftan 2 cm eksiltilerek örgüye devam edilir. Lastik sonrası beden boyu 46 cm örülüp, bitirilir. Diğer parçada aynı şekilde örülür.

KOLLAR:
60 ilmek başlanarak 13 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Bitirilen taraftan tığla bedendeki örnek uygulanarak devam edilir. Lastikten sonra 18 cm örülüp, kol evi için 1’er cm eksiltilir, lastik sonrası 20 cm örülüp, bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
Parçalar dikildikten sonra yaka etrafından misinalı şişe 180 ilmek çıkarılır, 3 cm ters örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

 

Bir Cevap Yazın