Zincir işi çalışmalı örgü çanta yapılışı

  • Post author:
  • Post comments:0 Yorum

Spread the love
Zincir işi çalışmalı örgü çanta yapılışı
Zincir işi çalışmalı örgü çanta yapılışı


Bugünkü örgü çanta modelimiz Zincir işi çalışması ile tamamlanan tığ işi çanta. Bu örgüyüde çok büyük bir zevkle ördü ve işledim.

Örmeyi düşünenlere gerçekten tavsiye ederim. Son derece kolay ve görüntü açısından da son derece şık bir çanta oldu.Alize ipleri kullandım.Alize coton siyah ve krem renkleri kullanıldı. Çantayı toplam 5 parça halinde örüyorsunuz.

Zincir işi çalışmalı örgü çanta yapılışı

Zincir işi örgü çanta
Zincir işi örgü çanta

Ön ve arka kısımlarını 3,5 numara tığ ile 70 zincir çekerek başladım.70 zincirin üzerüne kafes örgü yaparak devam ediyorsunuzÇantanız istenilen boyuta gelince örmeyi bırakın ve keserek işlemi sonlandırın. Daha sonrasında diğer arka yarısını da aynı şekilde örüyorsunuz.Sonra çantanın alt tabanı ve yanlarını da tığ işi kafes olarak yapın. Ben ön ve arka kısımları boy olarak 38 kafes olunca bıraktım.

Tığ işi otantik çanta

.

Yan kısımları 10 kafes olacak şekilde örüldü.Alt taban kısmı da yine aynı şekilde eni 10 kafes olacak şekilde örülecek.Siz zaten örerken çantanın boyutuna göre ayarlama yapabilirsiniz.Toplamda 5 adet parçayı ördükten sonra asıl püf noktası bu ördüğümüz parçaları ayrı,ayrı zincir işi olarak desenleri yapmanız.Siz istediğiniz başka bir desen de uygulayabilirsiniz. Son olarak her ördüğünüz ve zincir işi işlediğiniz parçaların kenarlarını ters sık iğne yapıyorsunuz ve dikerek birleştiriyorsunuz.

İçerisine astarını ve fermuarını dikiyorsunuz,çantanın sapına gelince ister benim gibi hazır bir sap kullanabilirsiniz,isterseniz çantanın sapını da örebilirsiniz.

Bir cevap yazın